Manchester United pokonał Newcastle United 3:0 w rozegranym wczoraj na Old Trafford meczu pierwszej kolejki Premier League. Dwie bramki "Czerwone Diabły" zdobyły jeszcze w pierwszej połowie spotkania, gdy na listę strzelców wpisali się Dymitar Berbatow oraz Darren Fletcher, a rezultat w końcowych minutach ustalił Ryan Giggs.

Mimo sporej przewagi od początku meczu podopieczni sir Alexa Fergusona pierwszego gola zdobyli dopiero w 33. minucie. Strzałem z ostrego kąta Steve'a Harpera pokonał prezentujący na początku sezonu wysoką formę Dymitar Berbatow.

Dziewięć minut później drugą bramkę po podaniu Patrice'a Evry i dotknięciu piłki przez Wayne'a Rooneya dołożył Darren Fletcher. Bohaterem spotkania był jednak Paul Scholes, który wielokrotnie obsługiwał partnerów doskonałymi, długimi podaniami otwierającymi drogę do bramki rywala. Asystę udało mu się ostatecznie zaliczyć przy ostatnim golu, który w 85. minucie, ładnym strzałem w długi róg zdobył wprowadzony w drugiej połowie Ryan Giggs.

Cały mecz na ławce rezerwowych drużyny z Manchesteru spędził Tomasz Kuszczak.

Manchester United - Newcastle United 3:0 (2:0)

1:0 Berbatow 33'

2:0 Fletcher 42'