Wszystkie portugalskie media przyznają, że piłkarki ręczne Polski zasłużenie wygrały z zespołem gospodarzy we wczorajszym meczu eliminacji mistrzostw Europy 2014. Odnotowują, że przewagę polskiego zespołu stanowił szybki i skuteczny atak.

Media w Portugalii są pełne podziwu dla podopiecznych trenera Kima Rasmussena. Dziennikarze odnotowują, że Polki, które wygrały 24:17, były o klasę lepsze od rywalek. Polki wykorzystały słabą postawę portugalskich szczypiornistek, które nie potrafią się przełamać w walce o mistrzostwa Europy" - napisał Record, największy sportowy dziennik Portugalii.

Co prawda miejscowe media wskazują na problemy kadrowe ekipy gospodarzy, która do meczu z Polską przystąpiła w znacznym osłabieniu. Ale większość komentatorów wskazuje, że podopieczne Rasmussena przewyższały znacznie gospodynie pod względem fizycznym oraz umiejętnościami zdobywania punktów.

Także szkoleniowiec Portugalii Joao Florencio przyznał, że biało-czerwone są silnym zespołem i jednym z pretendentów do awansu na ME. Nie pomogła nam gra przed własną publicznością, co powinno być pomocą w rywalizacji z zespołem tak mocnym jak Polska. Przyjezdne zagrały z niezwykłym impetem i skutecznością w ataku - powiedział Florencio.

Polki zaczęły kontrolować przebieg meczu jeszcze przed przerwą. Najbardziej skutecznymi zawodniczkami w szeregach biało-czerwonych były Karolina Kudłacz oraz Karolina Semeniuk-Olchawa, które zanotowały odpowiednio po 7 i 5 trafień.

W niedzielę polskie szczypiornistki zagrają rewanż przeciwko Portugalkom w Zielonej Górze.

(fg)