Jakub Giermaziak z zespołu Verva Racing Team zajął szóste miejsce w dzisiejszym wyścigu Porsche Supercup na niemieckim torze Hockenheim i utrzymał się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej cyklu. Wyścig wygrał Duńczyk Nicki Thiim, który był najszybszy także w walce o pole position.

Drugie miejsce wywalczył kierowca z Nowej Zelandii Earl Bamber, a trzecie - Francuz Kevin Estre. Giermaziak stracił do zwycięzcy 6,799 s. Na 10. pozycji uplasował się zaś Robert Lukas ze stratą ponad 10 s.

W czasie wyścigu doszło do kilku kolizji, bowiem przyczepność toru była dość słaba ze względu na deszcz, który spadł przed zawodami.

Liderem cyklu jest nadal Giermaziak, który w obecnym sezonie odniósł już dwa zwycięstwa - 22 czerwca w Austrii na torze Red Bull Ring i 25 maja na ulicznym torze w Monte Carlo. W klasyfikacji generalnej Polak ma w tej chwili 76 pkt. Na drugiej pozycji znajduje się Bamber z 71 pkt.

Następny wyścig cyklu zaplanowano na 27 lipca przed Grand Prix Węgier na torze Hungaroring.