Polska zagra na mundialu w Niemczech!

Sobota, 8 października 2005 (22:09)

Polska znów zagra o piłkarskie mistrzostwo świata! Podopieczni Pawła Janasa w sobotę nie występowali – w środę grają z Anglią w Manchesterze – ale dla naszych piłkarzy będzie to już tylko mecz towarzyski, bo udział w MŚ w Niemczech zapewnili nam Holendrzy. Pomarańczowi wygrali w Pradze 2:0, uszczęśliwiając nie tylko własnych kibiców i polskich, ale i... angielskich.

By liczyć się w walce o awans z drugiego miejsca w grupie bez konieczności gry w barażach, nasi południowi sąsiedzi musieli wygrać. I pewnie ta presja sprawiła, że nic im nie wychodziło i ostatecznie przegrali 0:2.

Porażka Czechów oznacza, że to właśnie Polacy z 24 punktami na koncie (bez względu na wynik ostatniego meczu, z Anglią) znaleźli się wśród dwóch najlepszych drużyn, które bezpośrednio awansują z drugich miejsc.

Dla Polaków grali też Austriacy i Szwedzi. Ci pierwsi – zgodnie z oczekiwaniami – nie dali rady zdeterminowanej Anglii i przegrali 1:0. Ci drudzy też przegrali i także 1:0 - z Chorwacją w Zagrzebiu. By zapewnić Polsce awans, Szwedzi musieli wygrać.

Na szczęście doskonale spisali się Holendrzy - też awansowali do MŚ w Niemczech - i środowy mecz z Anglikami będziemy oglądać w doskonałych nastrojach! Ale Anglicy także. Podobnie jak Polacy, zajmą oni co najmniej II miejsce w grupie 6 i na pewno znajdą się wśród dwóch najlepszych zespołów z drugich pozycji w poszczególnych grupach, które bezpośrednio awansują do finałów MŚ. O I miejscu w grupie 6 zadecyduje mecz Polski z Anglią.

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

-