"Polska znalazła się w bardzo trudnej grupie trzeciej fazy mistrzostw świata siatkarzy, ale nie można przekreślać szans biało - czerwonych na awans do półfinału" - mówi Michał Łasko, atakujący Jastrzębskiego Węgla. Podopieczni Stephana Antigi jutro zagrają z Brazylią, a w czwartek z Rosją.

Grupa z Rosją i Brazylią jest bez dwóch zdań niezwykle trudna. Polacy jednak potrafili w ostatnim czasie wygrywać z Brazylijczykami. Czy zespół rosyjski jest obecnie mocniejszy od brazylijskiego? Trudno mi oceniać. Jeśli się chce być mistrzem świata, trzeba wygrać z każdym - komentuje Łasko. I przyznaje, że pozytywną niespodzianką rozgrywanych w Polsce mistrzostw jest reprezentacja Iranu.

Widać rękę trenera Julio Velasco (Argentyńczyk prowadził kadrę przez dwa lata). Grają bardzo fajną, inteligentną siatkówkę. Trochę inną od pozostałych zespołów, nie tak bardzo opartą o stronę fizyczną. Wiedzą, kiedy mogą zaryzykować - komplementuje zespół z Iranu były reprezentant Italii.

Włosi, czwarta drużyna ostatnich mistrzostw, już pożegnali się z imprezą. Na pewno wszyscy spodziewali się po niej czegoś więcej. Ja też. W turnieju jest tak, że wygrana daje pewność, porażka wywołuje uczucie przeciwne. I pod koniec w zespole włoskim tej niepewności było już bardzo dużo. Myślę jednak, że w kolejnym dużym turnieju wypadną już zdecydowanie lepiej - skomentował Łasko. 

Czas na walkę o najlepszą "4"

Polscy siatkarze jutro, a nie - jak początkowo podano - w środę, zagrają pierwszy mecz 3. rundy mistrzostw świata. Ich rywalami będą obrońcy tytułu Brazylijczycy.

Środa będzie dla biało-czerwonych dniem wolnym. "Canarinhos" zagrają natomiast z mistrzami olimpijskimi Rosjanami.
Ze "Sborną" Polacy rywalizować będą w czwartek. Wszystkie mecze odbędą się o godzinie 20:25 w łódzkiej Atlas Arenie.

O tej samej porze, ale w katowickim Spodku, dojdzie do konfrontacji zespołów Francji, Iranu i Niemiec. Dwie najlepsze ekipy z dwóch grup zmierzą się 20 września w półfinałach. Dzień później odbędzie się finał i mecz o 3. miejsce.

Drużyny sklasyfikowane na trzecich miejscach 20 września w Łodzi zagrają o 5. lokatę.

Mecze Polaków odbędą się w łódzkiej Atlas Arenie o godz. 20.25 we wtorek i w czwartek. Relację NA ŻYWO ze spotkań będziecie mogli śledzić u nas!