Reprezentacja Polski koszykarzy do lat 18 wygrała we Wrocławiu z Serbią 70:61 (19:14, 12:15, 23:16, 16:16) w drugim meczu drugiej rundy Mistrzostw. Spotkaniu przyglądał się z trybun Marcin Gortat, który spotkał się z młodymi koszykarzami zawodnikami.

Początek spotkania należał do gospodarzy mistrzostw, którzy już po trzech minutach prowadzili 9:2. Podopieczni trenera Jerzego Szambelana zdominowali grę pod tablicami i znakomicie rzucali z dystansu. W końcówce gra się wyrównała, ale Polacy zdołali utrzymać kilkupunktową przewagę (19:14).

W drugiej kwarcie biało-czerwoni zaczęli popełniać sporo błędów na rozegraniu, a Serbowie poprawili obronę i udało im się doprowadzić do remisu (19:19). Do końca tej części gry prowadzenie zmieniało się jeszcze kilkukrotnie, ale ostatecznie to Polacy schodzili z parkietu prowadząc 31:29.

Trzecia część przebiegała niemal w całości pod dyktando biało-czerwonych, którzy w pewnym momencie prowadzili nawet czternastoma punktami (52:38). Ogromna w tym zasługa Piotra Niedźwieckiego i Mateusza Ponitki, którzy trafiali zarówno spod kosza jak i z półdystansu.

W czwartej kwarcie podopieczni Szambelana kontrolowali przebieg spotkania utrzymując kilkunastopunktową przewagę i ostatecznie wygrali.