"Mieliśmy trochę szczęścia, ale było ono poparte pracą i odpowiednim przygotowaniem" - mówił trener piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka po wygranym 2:0 meczu z Niemcami w eliminacjach Euro 2016. "Staramy się myśleć o tym, co przed nami, i twardo stąpamy po ziemi. (…) Dla nas głównym celem jest awans do mistrzostw Europy" - podkreślił.

Jesteśmy oczywiście bardzo zadowoleni. Planem było zwycięstwo i tego dokonaliśmy. Z mistrzami świata trudno rozegrać otwarty mecz, dlatego starannie przygotowywaliśmy taktykę i zrealizowaliśmy ją praktycznie w stu procentach - mówił Nawałka po spotkaniu. Oczywiście w starciu z takim zespołem jak Niemcy trzeba też mieć trochę szczęścia, żeby wygrać. Bez determinacji i ambicji moich zawodników nie byłoby jednak tego wyniku, wielkie brawa dla piłkarzy - podkreślał.

To początek eliminacji, staramy się myśleć o tym, co przed nami, i twardo stąpamy po ziemi. Teraz czeka nas Szkocja. Ostatni gwizdek w meczu z Niemcami był jednocześnie początkiem przygotowań do kolejnego spotkania - zastrzegł.

Jak zaznaczył, zwycięstwo nad Niemcami oznacza dla niego "przede wszystkim trzy punkty w grupie". Jak wspomniałem, to dopiero początek kwalifikacji, a dla nas głównym celem jest awans do mistrzostw Europy. Oczywiście pierwsze, historyczne zwycięstwo nad reprezentacją Niemiec bardzo smakuje - mówił.

To był ciężki mecz, rywale grali dobrze, w pierwszej połowie przeżywaliśmy bardzo trudne momenty, ale potrafiliśmy wyjść obronną ręką. W drugiej części byliśmy lepiej zorganizowani, umieliśmy się bronić i wyprowadzać groźne kontry. Nad takim sposobem gry pracowaliśmy od pierwszego dnia zgrupowania - relacjonował selekcjoner. Nie będę wyróżniał żadnego z zawodników, wszyscy zagrali z ogromną determinacją i bardzo mądrze. Mieliśmy dzisiaj trochę szczęścia, ale było ono poparte pracą i odpowiednim przygotowaniem - dodał.

Odnosząc się do planowanego składu biało-czerwonych w meczu ze Szkocją za dwa dni, podkreślił: Przekonamy się po powrocie do hotelu. Zobaczymy, czy wszyscy zawodnicy są w pełni zdrowi. Czekam na raport lekarza, wtedy będziemy myśleć o sprawach personalnych.

Biało-czerwoni pokonali reprezentację Niemiec 2:0 w meczu eliminacji do Euro 2016. Bramki zdobyli Arkadiusz Milik w 51. minucie i Sebastian Mila w 88. minucie.

To historyczny sukces naszej kadry - nigdy dotąd polskim piłkarzom nie udało się wygrać z drużyną narodową Niemiec.