Polscy siatkarze kolejny raz potwierdzili doskonałą dyspozycję. "Biało-czerwoni" pokonali 3:1 (22:25, 25:23, 25:22, 25:16) Bułgarię w szlagierowym spotkaniu szóstej rundy grupy D Ligi Światowej. Mecz odbył się w katowickim "Spodku".

W pierwszym secie „Biało-czerwoni” popełniali cała masę błędów. Słabszy początek Polaków wykorzystali skutecznie Bułgarzy, którzy pewnie wygrali tą partię 25:22. W drugiej partii było już znacznie lepiej – Polacy grali pewnie blokiem i często atakowali. Ofensywna gra przyniosła swoje efekty. Polacy wygrali drugiego seta 25:23. W trzeciej odsłonie podopieczni trenera Raula Lozano potwierdzili doskonałą w ostatnich tygodniach dyspozycję i pokonali Bułgarów 25:22. Ostatni set to doskonały popis umiejętności polskich siatkarzy. "Biało-czerwoni" zakończyli tą partię 25:16 i wygrali cały mecz 3:1.

Obie drużyny już wkrótce spotkają się w finałowym turnieju Ligi Światowej, który odbędzie się w Polsce w dniach 11-15 lipca.

W dwóch poprzednich spotkaniach, które odbyły się w Warnie, podopieczni trenera Raula Lozano dwukrotnie pokonali Bułgarię 3:1.

Polska to obecnie jeden z najlepszych zespołów tegorocznych rozgrywek Ligi Światowej. Polacy zwyciężyli 11 kolejnych spotkań – pokonali czterokrotnie Argentynę oraz Chiny i trzy razy Bułgarię.