Reprezentacja Polski koszykarzy wygrała ze Słowacją 108:57 (25:16, 26:10, 30:10, 27:21) w towarzyskim meczu rozegranym w łódzkiej Atlas Arenie. Dziś zostanie rozegrany drugi mecz tych drużyn.

Tylko przez kilka minut pierwszej kwarty sobotnie spotkanie Polski ze Słowacją było wyrównane. Anton Gavel najpierw zdobył punkty z półdystansu, a później wykorzystał dwa rzuty wolne i goście objęli prowadzenie 4:0. Po trafieniach Michała Chylińskiego i Krzysztofa Szubargi Polacy doprowadzili do remisu, ale chwilę później Gavel trafił za trzy.

W 3. minucie meczu swoje pierwsze punkty zdobył Marcin Gortat. Po rzucie Petera Terlandy goście znów mieli trzy punkty przewagi (6:9). Thomas Kelati rzutem z dystansu doprowadził do wyrównania (9:9) i były to jego pierwsze punkty w reprezentacji Polski. Później kolejno trafiali Gabriel Szalay (Słowacja) i ponownie Gortat. Remis 11:11 był ostatnim w tym meczu. Po kolejnym trafieniu Kelatiego Polacy po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (14:11) i nie oddali go do końca spotkania.

Przewaga przygotowujących się do eliminacji mistrzostw Europy podopiecznych Igora Griszczuka zwiększała się z każdą minutą. Po pierwszej kwarcie biało-czerwoni prowadzili 25:16, po drugiej - 51:26. Polacy przewyższali rywali we wszystkich elementach koszykarskiego rzemiosła. Zdominowali obie tablice i seryjnie zdobywali kolejne punkty, trafiając spod kosza, z półdystansu i dystansu.

Na przerwę po trzeciej kwarcie gospodarze schodzili prowadząc 81:36. 3 minuty i 30 sekund przed zakończeniem meczu Adam Hrycaniuk zdobył 100 punkt dla Polski. Gospodarze wygrali 108:57, a ostatnie punkty tuż przed końcową syreną rzutem z dystansu zdobył Krzysztof Szubarga.

Polska: Marcin Gortat 21, Maciej Lampe 15, Thomas Kelati 10, Krzysztof Szubarga 10, Michał Chyliński 7 - Łukasz Koszarek 12, Adam Hrycaniuk 12, Filip Dylewicz 6, Adam Waczyński 5, Dardan Berisha 3, Łukasz Majewski 3, Adam Łapeta 2, Zbigniew Białek 2, Paweł Kikowski 0.

Słowacja: Anton Gavel 17, Gabriel Szalay 10, Daniel Novak 3, Peter Terlanda 2, Roman Marko 2 - Peter Sedmak 11, Maros Zuffa 5, Justin Sedlak 3, Andrej Cervenka 2, Martin Miklosik 2, Marek Kozlik 0.