Siatkarze Skry Bełchatów nie zagrają w turnieju finałowym Final Four. Losy pojedynku Skry z rosyjskim Zenitem Kazań rozstrzygnął tak zwany Złoty Set, którego mistrzowie Polski przegrali 11:15. W turnieju finałowym Polskę reprezentować będą siatkarze Jastrzębskiego Węgla.

Skra wprawdzie wygrała na wyjeździe z Zenitem 3:1, jednak przed tygodniem we własnej hali uległa Rosjanom 2:3 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był Złoty Set. W rozgrywanym na zasadach tie-breaku secie lepsi okazali się zawodnicy Zenitu, którzy wygrali 15:11.

Skra zagrała dobry mecz, ale niestety marzenia o finale Ligi Mistrzów trzeba odłożyć do kolejnego sezonu. Kibicom pozostaje trzymanie kciuków za drużynę z Jastrzębia, która wczoraj wyeliminowała belgijski Noliko Maseik.