Po brązowych medalach Konrada Czerniaka i Jana Świtkowskiego dziś wieczorem o kolejny krążek pływackich mistrzostw świata w Kazaniu powalczy Radosław Kawęcki. Wicemistrz sprzed dwóch lat w półfinale 200 m stylem grzbietowym miał czwarty czas.

Identyczny wynik jak Polak uzyskał Rosjanin Jewgienij Ryłow, a szybsi byli Australijczyk Mitchell Larkin, Amerykanin Ryan Murphy i Chińczyk Xu Jiayu.

Jak dotąd Polacy wywalczyli w Kazaniu dwa medale. W środę Jan Świtkowski (Skarpa Lublin) zdobył brązowy medal na dystansie 200 m stylem motylkowym. Dwa dni wcześniej po brązowy krążek na dystansie 50 m stylem motylkowym sięgnął zaś Konrad Czerniak (AZS AWF Katowice).

Czworo Polaków awansowało do półfinałów

O poranku natomiast czworo polskich pływaków przebrnęło eliminacje w swoich konkurencjach - w wieczornych półfinałach wystartują Anna Dowgiert na 50 m stylem motylkowym, Alicja Tchórz na 200 m stylem grzbietowym oraz Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski na 100 m stylem motylkowym.

Najlepiej spisał się Czerniak, który miał czwarty czas - 51,58. Korzeniowski osiągnął siódmy rezultat - 51,79, Dowgiert dziewiąty - 26,24, a Tchórz dziesiąty - 2.10,04.

Eliminacji 50 m stylem motylkowym nie zdołała natomiast przebrnąć Aleksandra Urbańczyk, która zajęła 23. miejsce - 26,82.

Kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska w Rio de Janeiro uzyskała z kolei męska sztafeta 4x200 m kraulem. Jan Świtkowski, Kacper Klich, Michael Domagala i Kacper Majchrzak awansowali do finału z piątym wynikiem - 7.10,20.

Sesja wieczorna rozpocznie się o 16:30.

MŚ w Kazaniu potrwają do niedzieli.

(edbie)