Piłkarz Borussii Dortmund Sven Bender przeszedł w nocy trzygodzinną operację. Zawodnik doznał złamania szczęki w meczu z Arsenalem Londyn w Lidze Mistrzów i nie zagra do końca roku.

Bender doznał kontuzji w 20. minucie wczorajszego spotkania, kiedy to w starciu z Thomasem Vermaelenem został przypadkowo kopnięty w twarz. 22-letni zawodnik opuścił boisko na noszach, a uraz okazał się na tyle poważny, że nie wrócił do Dortmundu wraz z resztą zespołu. W nocy przeszedł trzygodzinną operację złamanej w dwóch miejscach szczęki. Na boisko wróci dopiero w styczniu.

Borussia przegrała z Arsenalem 1:2 i praktycznie straciła szanse na pozostanie w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W zdecydowanie lepszym nastroju jest brat bliźniak Svena Bendera - Lars, który jest zawodnikiem Bayeru Leverkusen. Jego zespół pokonał bowiem Chelsea Londyn 2:1 i zapewnił sobie awans do 1/8 finału.

W zespole Borussii cały mecz rozegrali Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Jakub Błaszczykowski obejrzał spotkanie z ławki rezerwowych, choć w pierwszej połowie z powodu kontuzji kolana boisko opuścił Mario Goetze. Właśnie z nim kapitan reprezentacji Polski przegrywa rywalizację o miejsce w podstawowym składzie. Póki co, nie wiadomo na ile poważny jest uraz Goetze i czy zagra on w sobotnich derbach Zagłębia Ruhry przeciwko Schalke 04.