Legia Warszawa bez większych problemów awansowała do ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Polski. W meczu 1/8 finału legioniści wygrali z Widzewem Łódź 3:0. Bramki dla stołecznego klubu zdobyli Wawrzyniak, Manu i Wolski.

Obie drużyny spotkały się w niedzielę w ekstraklasie. Wtedy Legia wygrała 2:0. W meczu Pucharu Polski także nie straciła żadnej bramki, ale łodzianom strzeliła aż trzy. Do pierwszego gola mecz był w miarę wyrównany. Tuż przed przerwą pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Jakub Wawrzyniak, dla którego było to setne spotkanie w barwach Legii.

W drugiej połowie na 2:0 szybko podwyższył Manu, który dobił piłkę po strzale Janusza Gola. Wynik spotkania ustalił Rafał Wolski, który ośmieszył obronę Widzewa. Kontrolowaliśmy sytuację, choć przed przerwą Widzew mógł nawet prowadzić - przyznał po meczu Maciej Skorża. W drugiej połowie mieliśmy już wyraźną przewagę. Okazałe zwycięstwo dało mi sporo do myślenia. Drużynie nic nie robi lepiej niż konkurencja. Przed nami mecze, które bardzo wiele wyjaśnią - zakończył trener Legii.