Real Madryt wygrał 3:1 z Realem Saragossa w wyjazdowym spotkaniu 15. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Kolejne efektowne zwycięstwo odniosła Barcelona, która 5:0 rozgromiła Real Sociedad.

"Królewscy" objęli prowadzenie w 15. minucie po golu Mesuta Oezila. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył niezawodny Cristiano Ronaldo, dla którego było to już 18. trafienie w obecnych rozgrywkach. Trzeciego gola dla podopiecznych Jose Mourinho strzelił w 48. minucie Angel Di Maria. Gospodarze zdołali odpowiedzieć jedynie golem Gabiego z rzutu karnego.

W ostatnim niedzielnym spotkaniu Barcelona rozgromiła 5:0 Real Sociedad i powróciła na fotel lidera Primera Division. Dwie bramki dla "Dumy Katalonii" strzelił Lionel Messi, a po jednym trafieniu dołożyli David Villa, Andres Iniesta i Bojan Krkić. W tabeli ligi hiszpańskiej Barcelona o dwa punkty wyprzedza Real Madryt.