Kilkuset kibiców czekało na stołecznym Okęciu na pierwszą grupę paraolimpijczyków, która późnym wieczorem wróciła z Londynu. Sportowców przywitały brawa i okrzyki "Dziękujemy!".

Wśród witających grupę paraolimpijczyków była m.in. brązowa medalistka olimpijskich regat żeglarskich Zofia Klepacka. Serce bije mi bardzo mocno. Jak wyście wchodzili tu na salę, to się popłakałam. Przyjechałam tu, by przybić każdemu "piątkę". Jestem z was dumna - mówiła.

Miłym zaskoczeniem była spontaniczna akcja kibiców, by na powitanie upiec serca w biało-czerwonych barwach. Pływaczce Joannie Mendak i oszczepniczce Katarzynie Piekart łamały się głosy, gdy dziękowały fanom za to entuzjastyczne powitanie, a były żużlowiec Rafał Wilk podkreślał, że aż chce się robić to, co się robi. Te medale nasze są takie same jak te inne, które wcześniej przywieźli olimpijczycy.

Nasi paraolimpijczycy zdobyli w Londynie 36 medali - 14 złotych, 13 srebrnych i 9 brązowych. Ten dorobek dał Polsce dziewiąte miejsce w gronie 75 państw, których sportowcy stawali na podium.