Przybywa śniegu na skoczni w Wiśle-Malince. W tej chwili na zeskoku jest już około metrowa śnieżna pokrywa. Śniegu jest tam na tyle dużo, że można było nawet wyłączyć urządzenia naśnieżające stok. Pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata w skokach odbędą się w Wiśle już w najbliższy weekend.

Zaplanowane na sobotę i niedzielę zawody w Wiśle rozpoczną sezon 2017/18 Pucharu Świata w skokach narciarskich. W styczniu dwa konkursy gościć będzie Zakopane. W sumie w programie cyklu jest ich 31, w tym osiem drużynowych. Ostatni odbędzie się 25 marca w Planicy.

Według prognoz, najbliższej nocy można się spodziewać ujemnej temperatury, jednak w ciągu dnia w czwartek i piątek ma być ok. 8-9 stopni Celsjusza. W sobotę natomiast jest z dość dużym prawdopodobieństwem będzie padać deszcz.

Na piątek na godz. 16 zaplanowano składający się z dwóch serii oficjalny trening, a po nim kwalifikacje do niedzielnych zawodów indywidualnych. W sobotę (początek o godz. 16) ma się odbyć konkurs drużynowy.

W rejonie skoczni stopniowo rozbudowywane jest także całe zaplecze związane z najbliższymi zawodami. W centrum Wisły natomiast dla miłośników skoków przygotowano specjalną strefę kibica. 

(j.)