W ostatnim meczu 20 kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała w Krakowie z PGS GKS Bełchatów 2-0. Klub „Białej Gwiazdy” długo się męczył, ale bramkę rywala w drugiej połowie odczarowali Marek Zieńczuk i Paweł Brożek.

Od początku spotkania Zieńczuk był aktywny, raz po raz przeprowadzając groźne akcje lewą flanką. W jego grze brakowało momentami dokładności, aczkolwiek popularny ''Zieniu'' w dzisiejszym spotkaniu pokazał, że wraca do wysokiej formy z rundy jesiennej obecnego sezonu.

Gol padł po tym, jak z rzutu rożnego dośrodkowywał Piotr Brożek. Stojący przy krótkim słupku Marek Zieńczuk precyzyjnym strzałem głową pokonał bramkarza bełchatowian. Dla 29-letniego zawodnika krakowskiej Wisły jest to już 13 bramka strzelona w tym sezonie. Paweł Brożek dokończył dzieła pokonując Krzysztofa Kozika w przedostatniej minucie spotkania.

Na czele tabeli Wisła Kraków, która o 13 punktów wyprzedza Groclin o i 14 Legię Warszawa. Na czwartym miejscu Lech Poznań, piąte zajmuje Zagłębie Lubin.