Ludovic Obraniak został ojcem i nie zagra w niedzielnym meczu piłkarskiej reprezentacji Polski z Argentyną. Żona Obraniaka urodziła wczoraj córkę. Ludo przyjedzie do Polski w sobotę i 9 czerwca zagra z Francją - powiedział dyrektor reprezentacji Konrad Paśniewski. Pozostali kadrowicze powołani przez selekcjonera Franciszka Smudę od dwóch dni trenują w podwarszawskim Sulejówku.

W dzisiejszych popołudniowych zajęciach miejsce w podstawowym składzie biało-czerwonych na lewej stronie pomocy - dotychczas zazwyczaj zarezerwowane przez Obraniaka (OSC Lille), zajął Kamil Grosicki (Sivasspor Siva). Zdaję sobie sprawę, że zająłem miejsce m.in. dlatego, że nie ma Ludovica, ale z drugiej strony mam za sobą udaną rundę w lidze tureckiej. Postawiłem sobie też za zadanie wywalczenie pozycji w narodowej jedenastce na Euro - przyznał Grosicki.

Jutro polscy piłkarzy również dwukrotnie będą trenować w Sulejówku. Mecz z Argentyną w niedzielę (godz. 17.00) na stadionie Legii. Cztery dni później, 9 czerwca, na tym samym obiekcie biało-czerwoni zmierzą się z Francją (godz. 21.00).