Tomasz Kuszczak ma za sobą świetny sezon. Nigdy mnie nie zawiódł - pochwalił polskiego bramkarza menedżer piłkarskiej drużyny Manchester United Alex Ferguson. W tym sezonie 27-letni Kuszczak wystąpił w 14 spotkaniach "Czerwonych Diabłów", gdy kontuzję leczył podstawowy bramkarz, Holender Edwin van der Sar.

Tomasz Kuszczak osiem meczów rozegrał w Premier League, trzy w Pucharze Ligi Angielskiej, dwa w Lidze Mistrzów i jeden w Pucharze Anglii.

Tomasz za każdym razem jak wchodził do bramki spisywał się rewelacyjnie. Nigdy mnie nie zawiódł, ma za sobą świetny sezon. Spotkałem się z zarzutami, że to on był dublerem van der Sara, a nie Foster. A dlaczego miałbym postawić na Bena? Bo jest Anglikiem? U mnie decyduje forma, a Kuszczak był w lepszej dyspozycji - powiedział Ferguson.

Polaka pochwalił szkocki menedżer nieco mimochodem, gdyż tłumaczył angielskim dziennikarzom, jak jego zdaniem ma wyglądać przyszłość Fostera. Powinien zostać na Old Trafford, choć ma kilka propozycji z angielskiej ekstraklasy, m.in. z Birmingham.

W tym sezonie grał głównie w rezerwach, ale udowodnił, że ma nieprzeciętny talent. On będzie się rozwijał, będzie coraz lepszy i klub, a także reprezentacja mogą mieć z niego wiele pożytku,/i> - powiedział o Fosterze trener "ManU".