Niemieckie media: Cios dla mistrzów, ekstaza w Warszawie

Sobota, 11 października 2014 (23:42)

"Gorzka plajta Loewa", "cios dla mistrzów świata", "ekstaza w Warszawie" - to niektóre tytuły internetowych wydań niemieckich dzienników po przegranej triumfatorów mundialu z Polską (0:2) w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy. Zdaniem komentatorów niemiecka jedenastka miała przewagę, ale na Stadionie Narodowy raziła nieskutecznością.

El. ME 2016 - Polska wygrała 2:0 z Niemcami

2:0 wygrała polska reprezentacja w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2016 z Niemcami. Bramkę zdobył w 51. minucie Arkadiusz Milik po dośrodkowaniu Łukasza Piszczka. W 88. minucie drugiego gola strzelił Sebastian Mila po podaniu Roberta Lewandowskiego. czytaj więcej

"Spiegel-Online" napisał o "ciosie dla mistrzów świata" i zwrócił uwagę, że "Niemcy lekkomyślnie nie wykorzystali wielu podbramkowych okazji".

Z kolei "Bild" relację z Warszawy zatytułował "Gorzka plajta Loewa", a "Die Welt" ocenił, że druga bramka zdobyta przez Polaków rozstrzygnęła spotkanie.

W pierwszej połowie Niemcy mocno naciskali, ale polskie kontry były niebezpieczne - podkreślono w "Die Welt".

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" niepowodzenie niemieckiej drużyny spuentował krótko: "0:2. Mistrz świata pobity".

  • Tak, byłem pewny/na, że Polacy wreszcie pokonają Niemców, Stawiałem/łam na remis, Polacy zdecydowanie mnie zaskoczyli. Przewidywałem/łam zwycięstwo Niemców
Nie zaznaczono żadnej odpowiedzi !

Polska-Niemcy 2:0! Czy sprawdziły się Wasze przewidywania?

Polska-Niemcy 2:0! Czy sprawdziły się Wasze przewidywania?
  • 20%
  • 13%
  • 67%
głosów: 979

Niemcy po raz pierwszy od siedmiu lat przegrały mecz eliminacyjny do wielkiej imprezy. W dodatku to nie Robert Lewandowski, którego najbardziej się obawiano, był przyczyną tej porażki - skomentowała gazeta i zwróciła uwagę, że drużyna Loewa we wtorek w potyczce z Irlandią znajdzie się pod dużą presją.

Natomiast "Der Tagesspiegel" podkreślił, że "nawet mistrzowie świata nie są w stanie wygrywać zawsze". Niemiecka reprezentacja przeważała, bramki strzelali jednak gospodarze i to oni mogą się cieszyć z historycznego zwycięstwa - napisano.

"Berliner Zeitung" ocenił, że biało-czerwoni postawili w sobotę na kontry i "z zimną krwią wykorzystali swoje szanse, a Niemcom w kilku sytuacjach zabrakło szczęścia".

W "Sueddeutsche Zeitung" zaznaczono z kolei: "Polska wygrała po raz pierwszy z Niemcami. Ekstaza w Warszawie".

(mpw)

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport