"Gorzka plajta Loewa", "cios dla mistrzów świata", "ekstaza w Warszawie" - to niektóre tytuły internetowych wydań niemieckich dzienników po przegranej triumfatorów mundialu z Polską (0:2) w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy. Zdaniem komentatorów niemiecka jedenastka miała przewagę, ale na Stadionie Narodowy raziła nieskutecznością.

"Spiegel-Online" napisał o "ciosie dla mistrzów świata" i zwrócił uwagę, że "Niemcy lekkomyślnie nie wykorzystali wielu podbramkowych okazji".

Z kolei "Bild" relację z Warszawy zatytułował "Gorzka plajta Loewa", a "Die Welt" ocenił, że druga bramka zdobyta przez Polaków rozstrzygnęła spotkanie.

W pierwszej połowie Niemcy mocno naciskali, ale polskie kontry były niebezpieczne - podkreślono w "Die Welt".

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" niepowodzenie niemieckiej drużyny spuentował krótko: "0:2. Mistrz świata pobity".

Niemcy po raz pierwszy od siedmiu lat przegrały mecz eliminacyjny do wielkiej imprezy. W dodatku to nie Robert Lewandowski, którego najbardziej się obawiano, był przyczyną tej porażki - skomentowała gazeta i zwróciła uwagę, że drużyna Loewa we wtorek w potyczce z Irlandią znajdzie się pod dużą presją.

Natomiast "Der Tagesspiegel" podkreślił, że "nawet mistrzowie świata nie są w stanie wygrywać zawsze". Niemiecka reprezentacja przeważała, bramki strzelali jednak gospodarze i to oni mogą się cieszyć z historycznego zwycięstwa - napisano.

"Berliner Zeitung" ocenił, że biało-czerwoni postawili w sobotę na kontry i "z zimną krwią wykorzystali swoje szanse, a Niemcom w kilku sytuacjach zabrakło szczęścia".

W "Sueddeutsche Zeitung" zaznaczono z kolei: "Polska wygrała po raz pierwszy z Niemcami. Ekstaza w Warszawie".

(mpw)