W tym sezonie, po raz pierwszy od 1955 roku, nie odbędzie się wyścig Formuły 1 o Grand Prix Niemiec - napisał "Rhein Zeitung". Dziennik powołuje się na informacje od szefa F1 Bernie Ecclestone'a.

Jestem zasmucony, że w Niemczech nie będzie wyścigu Formuły 1. To fakt, że w ostatnich latach liczba widzów była tak niska, iż dla promotora w Niemczech organizacja Grand Prix nie jest ekonomicznie uzasadniona - powiedział Ecclestone. Tegoroczny wyścig Formuły 1 o Grand Prix Niemiec, zaplanowany na 19 lipca na torze Nuerburgring, miał się odbyć na Hockenheim, gdzie walczono w sezonie 2014.

GP Niemiec - Grosser Preis von Deutschland od sześciu lat był rozgrywany rotacyjnie na dwóch obiektach. Jednak w październiku 2014 roku zmienił się właściciel Nuerburgringu w górach Eifel. Został nim rosyjski miliarder Wiktor Charitonin, którego majątek oceniany jest na ponad 800 mln euro.

Problem pojawił się po ujawnieniu, że firma zarządzająca tym obiektem nie ma na ten sezon podpisanej umowy z Formula One Management (FOM), która organizuje i zarządza wraz z Formula One Administration wyścigami F1. Później okazało się, że tor Nuerburgring zbankrutował, a kierownictwo Hockenheim nie ma funduszy niezbędnych do organizacji zawodów.