Hokeiści Los Angeles Kings pokonali we własnej hali broniących Pucharu Stanleya Chicago Blackhawks 5:2 i w rywalizacji play off do czterech zwycięstw w finale Konferencji Zachodniej ligi NHL prowadzą 3-1.

Spotkanie rozstrzygnęło się praktycznie już w pierwszej tercji, po której gospodarze prowadzili 3:0. Na listę strzelców kolejno wpisali się: Jake Muzzin, Słowak Marian Gaborik i Dustin Brown.

W 43. minucie na 4:0 podwyższył Drew Doughty. Później, co prawda, Blackhawks zdobyli dwa gole dzięki trafieniom Brandona Saada i Bryana Bickella, ale na więcej nie było ich stać. Wynik spotkania strzałem do pustej bramki ustalił Tanner Pearson.

Piąty mecz odbędzie się w środę w Chicago.

W finale Konferencji Wschodniej zespół New York Rangers prowadzi z Montreal Canadiens również 3-1.