Atlanta Thrashers pokonali po dogrywce Washington Capitals 2:1 w meczu ligi hokeja na lodzie NHL. Jedną z gwiazd był bramkarz Ondrej Pavelec. W drugim kolejnym spotkaniu przyczynił się do zwycięstwa swego zespołu. We wtorek obronił 31 strzałów rywali.

Stworzyliśmy więcej okazji do zdobycia goli, szczególnie w pierwszej i trzeciej tercji - mówił zawodnik Capitals, Rosjanin Aleksander Owieczkin, który z kolei w drugim kolejnym spotkaniu nie poprawił swoich notowań w punktacji kanadyjskiej.

Znacznie lepiej wiedzie się jego rodakowi Ilji Kowalczukowi. Zdobył siódmego gola w trzech ostatnich meczach. Jego celny strzał w 27. minucie dał prowadzenie Thrashers. Trzy minuty później z powodu kontuzji musiał opuścić lodowisko. Do dogrywki doprowadził Michael Nylander, który zdobył gola w 45. minucie. O losach wyniku rozstrzygnął w 62. min Todd White.

W derbach Nowego Jorku Islanders zwyciężyli Rangers 3:2. Goście w trzeciej tercji prowadzili 2:1, ale między 50. i 52. drugą minutą stracili dwa gole. Podobnie jak w poprzednim spotkaniu tych zespołów o losach zwycięstwa rozstrzygnął Miroslav Szatan.

Ottawa Senators po zwycięstwie na własnym lodowisku nad Toronto Maple Leafs 5:1 ustanowili nowy rekord rozgrywek. Zespół ten w czternastu meczach odniósł trzynaste zwycięstwo i zdobył 26 pkt.

Poprzedni najlepszy wynik należał do Detroit Red Wings, którzy w sezonie 2005/06 w pierwszych czternastu meczach uzyskali 25 pkt. Senators pobili też klubowy rekord w liczbie kolejnych wygranych. Po raz ósmy zjeżdżali z lodu w roli zwycięzców.