"Po raz pierwszy nie muszę zbijać wagi do poziomu 85 kg" - mówi Adrian Zieliński, mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów w kategorii 85 kg, który zdecydował się przejść do wyższej. W nadchodzących mistrzostwach Europy w Izraelu po raz pierwszy będzie walczył w kategorii 94 kg.

Zieliński do startu w Tel Awiwie przygotowuje się na zgrupowaniu kadry w ośrodku COS w Spale. Przebieg przygotowań jest prawie taki sam, jak zawsze. Choć jest jedna, ale podstawowa różnica: po raz pierwszy nie muszę zbijać wagi do poziomu 85 kg. Byłem do tego przyzwyczajony od lat, nie sprawiało mi to większych problemów, ale wysiłek był duży. Teraz mogę go przeznaczyć bezpośrednio na trening, to spora frajda - powiedział Adrian Zieliński.

Przygotowania do pierwszego startu w nowej kategorii przebiegają bez zakłóceń. Jestem dobrej myśli przed wyjazdem do Izraela, nie kryję, że chcę wrócić z medalem - dodał zawodnik klubu Tarpan Mrocza.

W mistrzostwach Europy w Izraelu walka o podium w kategorii 94 kg odbędzie się piątek, 11 kwietnia. Tytułu broni Azer Intigam Zairow, który w 2013 roku uzyskał w dwuboju 396 kg.

(fg)