W czwartek w tureckiej Antalyi zapadnie decyzja, które z czterech miast będzie gospodarzem narciarskich mistrzostw świata w konkurencjach klasycznych w 2015 roku. Jednym z kandydatów jest Zakopane, starające się po raz trzeci od 1962 roku o prawo organizacji. W ostatnich latach stolica polskich Tatr dwukrotnie ubiegała się o organizację MŚ - w 2011 i 2013 roku.

Pod Giewontem wszyscy liczą, że sprawdzi się powiedzenie "do trzech razy sztuka" i do Zakopanego w 2015 roku zjadą najlepsi narciarze-klasycy świata. Oprócz polskiego miasta w wyścigu biorą udział: Falun (Szwecja), Lahti (Finlandia) i Oberstdorf (Niemcy), które były już jego rywalami w staraniach o MŚ 2013. Wówczas triumfowało Val di Fiemme.

W tureckim kurorcie za propozycją Zakopanego optować będą znakomici narciarze Justyna Kowalczyk i Adam Małysz.

Zimowa stolica Polski już trzykrotnie była organizatorem narciarskich mistrzostw świata w konkurencjach klasycznych, w 1929, 1939 oraz 1962 roku. Przed 48 laty biało-czerwoni zdobyli u siebie pierwszy medal MŚ. Wicemistrzem świata w konkursie skoków na obiekcie 70 m został Edward Łaciak, szósty na dużej skoczni (90 m).

Poprzednie mistrzostwa świata (2009 r.) gościł czeski Liberec. W przyszłym roku impreza odbędzie się w Oslo.