Srebrna medalistka olimpijska w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska zajęła 15. miejsce w zawodach Pucharu Świata w szwajcarskiej miejscowości Champery. Wygrała reprezentantka gospodarzy Nathalie Schneitter. Anna Szafraniec ukończyła wyścig na 24. pozycji, a Aleksandra Dawidowicz była 31.

W słabszej formie są najgroźniejsze rywalki Włoszczowskiej. Mistrzyni olimpijska z Pekinu Niemka Sabine Spitz finiszowała na siódmej pozycji, a mistrzyni świata z Canberry Rosjanka Irina Kalentiewa - na czternastej.

Za tydzień podopieczne trenera Andrzeja Piątka wystartują w kolejnych zawodach Pucharu Świata w Val di Sole we Włoszech. Do kraju wracają 2 sierpnia. W planach mają zgrupowanie w Zieleńcu, gdzie będą się przygotowywać do najważniejszej imprezy sezonu - wrześniowych mistrzostw świata w Mont-Sainte-Anne w Kanadzie.