Agata Wróbel nie wystartuje w mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów. Taką decyzję podjął trener kadry kobiet Ryszard Soćko. Dwukrotna medalistka olimpijska po trzech latach przerwy wznowiła treningi w zeszłym roku, ale przez cały czas ma poważne problemy zdrowotne. Wróbel przeszła dwie operacje nadgarstka, obecnie przechodzi rehabilitację po operacji biodra.

Pod koniec czerwca Agata Wróbel wystartowała w mistrzostwach Polski rozgrywanych w Puławach. Wynikiem 215 kg w dwuboju zdobyła ósmy tytuł mistrzowski w kategorii +75 kg. W sierpniu bóle się nasiliły i trener kadry zdecydował, że zawodniczka klubu WLKS Siedlce Iganie Nowe do Turcji nie pojedzie.

W Antalyi wystartuje siedem reprezentantek Polski. W kategorii 48 kg - Marzena Karpińska (Znicz Biłgoraj), 58 kg - Marieta Gotfryd (Tytan Oława) i Aleksandra Klejnowska-Krzywańska (Zawisza Bydgoszcz), 63 kg - Anna Leśniewska (Mazovia Ciechanów) i Dominika Misterska-Zasowska (WLKS Siedlce Iganie Nowe), 69 kg - Ewa Mizdal (Unia Hrubieszów), +75 kg - Sabina Bagińska (Horyzont Mełno).

Mistrzostwa Świata w podnoszeniu ciężarów odbędą się w tureckiej Antalyi. Rozpoczną się 17 i zakończą 26 września.