Na pięć polskich ekip tylko jedna zdobyła medal w sesji przedpołudniowej mistrzostw świata w kajakarstwie w Mediolanie. W nieolimpijskiej konkurencji kanadyjkowych dwójek (C2) 500 m srebro wywalczyli Wiktor Głazunow i Vincent Słomiński.

Wiktor Głazunow i Vincent Słomiński /Bartłomiej Zborowski /PAP

Głazunow (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Słomiński (Stomil Poznań) przegrali tylko z Rosjanami Pawłem Pietrowem i Michaiłem Pawłowem.

Czwarte miejsce w finale K1 500 m zajęła aktualna mistrzyni Europy Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań). Tuż za podium uplasowały się także złote medalistki z ME z Racic - Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) K2 500 m.

Na piątej pozycji udział w finale K2 1000 m zakończyły Dominika Włodarczyk (Baza Mrągowo) i Joanna Bruska (Zawisza Bydgoszcz). W rywalizacji kanadyjek pojedynczych (C1) 1000 m szóste miejsce zajął Tomasz Kaczor (Warta Poznań).

W finale B K2 1000 m Paweł Szandrach i Mariusz Kujawski (Zawisza Bydgoszcz) metę przekroczyli na drugiej lokacie. Z kolei Bartosz Stabno (Posnania Poznań) był piąty w finale B K1 1000 m. Również piąte miejsce w finale B C2 500 m zajęły Beata Zawadzka (KKS Nowa Sól) i Dorota Kozakiewicz (UKS Koszałek Węgorzewo). Ósmą lokatę w finale B K2 200 m zajęli natomiast Dawid Putto (UKS Kopernik Bydgoszcz) i Sebastian Szypuła (Zawisza Bydgoszcz).

Medaliści sobotnich finałów kajakarskich mistrzostw świata:

Mężczyźni

K2 200 m
1. Sandor Totka, Peter Molnar (Węgry)            30,935
2. Jurij Postrygaj, Aleksander Diaczenko (Rosja)  0,031
3. Nebojsa Grujic, Marko Novakovic (Serbia)       0,111
...
Dawid Putto, Sebastian Szypuła (Polska) 8. miejsce w finale B

C2 200 m
1. Arzem Kosyr (Białoruś)                       38,605
2. Li Qiang (Chiny)                              0,210
3. Isaquias Queiroz dos Santos (Brazylia)        0,310

K1 1000 m
1. Rene Poulsen (Dania)                       3.25,815
2. Josef Dostal (Czechy)                         0,483
3. Fernando Pimenta (Portugalia)                 0,720
...
Bartosz Stabno (Polska) 5. miejsce w finale B

K2 1000 m
1. Max Rendschmidt, Marcus Gross (Niemcy)     3.10,175
2. Kenny Wallace, Lachlan Tame (Australia)       0,957
3. Marko Tomicevic, Milenko Zoric (Serbia)       1,327
...
Paweł Szandrach, Mariusz Kujawski (Polska) 2. miejsce w finale B

C1 1000 m
1. Sebastian Brendel (Niemcy)                 3.48,956
2. Martin Fuksa (Czechy)                         0,017  
3. Sergej Tarnovschi (Mołdawia)                  2,627
...
6. Tomasz Kaczor (Polska)                        6.640

C2 500 m - konkurencja nieolimpijska
1. Paweł Pietrow, Michaił Pawłow (Rosja)      1.42,035
2. Wiktor Głazunow, Vincent Słomiński (Polska)   0,540
3. Dmitro Janczuk, Taras Mishczuk (Ukraina)      0,724

Kobiety

K1 500 m
1. Lisa Carrington (Nowa Zelandia)            1.49,398
2. Anna Karasz (Węgry)                           1,727
3. Zhou Yu (Chiny)                               2,080
4. Ewelina Wojnarowska (Polska)                  2,224

K2 500 m
1. Gabriella Szabo, Danuta Kozak (Węgry)      1.39,865
2. Milica Starovic, Dalma Ruzicic (Serbia)       1,210  
3. Franziska Weber, Tina Dietze (Niemcy)         1,470
4. Karolina Naja, Beata Mikołajczyk (Polska)     2,480          

K2 1000 m - konkurencja nieolimpijska
1. Sabrina Hering, Steffi Kriegerstein (Niemcy) 3.37,646
2. Sofia Jurchanka, Aleksandra Griszina (Białoruś) 1,053
3. Alazi Sarudi, Dora Bodonyi (Węgry)              3,443
...
5. Dominika Włodarczyk, Joanna Bruska (Polska)     5,533

C2 500 m - konkurencja nieolimpijska
1. Darina Kaszjuczenka, Kamila Bobr (Białoruś)  2.00,675
2. Maria Kozakowa, Ołesia Romasenko (Rosja)        1,123
3. Klincso Takacs, Zsanett Lakatos (Węgry)         2,113
...
Beata Zawadzka, Dorota Kozakiewicz (Polska) 5. miejsce finale B

(mpw)