Jose Mourinho, który oficjalnie objął zespół Realu Madryt, zaczął rządy twardej ręki. Na początek ostrzegł najdroższego piłkarza na świecie Cristiano Ronaldo. Nie jesteś większy niż ten klub - przestrzegł Mourinho największą gwiazdę Realu.

Ronaldo rok temu był bohaterem najdroższego dotąd transferu w piłce nożnej. Manchester United zainkasował za niego 94 miliony euro. Działacze Realu nie żałowali jednak tego wydatku, bo Portugalczyk był jednym z najlepszych zawodników "Królewskich" w minionym sezonie.

Najważniejszy nie jest ani trener, ani żaden z piłkarzy, ale klub. W porównaniu z nim jesteśmy mali - mówił Mourinho na oficjalnej konferencji. Jeśli będziemy pracowali jako grupa, nie będzie trudno osiągać wyniki. Chcę skonsolidować ten zespół, aby wygrywał wszystko co jest możliwe.

Portugalski szkoleniowiec jest pełen podziwu dla Ronaldo, ale nie zamierza ulgowo traktować rodaka. Jest wspaniałym piłkarzem nie tylko na tle Realu, ale całego futbolu. Jest typowym zwycięzcą i nietrudno się o tym przekonać - dodał Mourinho.