Piłkarze Arsenalu wywalczyli po raz 12. w historii i drugi z rzędu Puchar Anglii. W finałowym meczu gładko pokonali na stadionie Wembley drużynę Aston Villa 4:0 (1:0). W zespole z Londynu wystąpił bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny. Kibicował mu m.in. Romeo Beckham - syn słynnego piłkarza i projektantki mody miał na sobie koszulkę z nazwiskiem Szczęsnego.

Zdjęcie swojego syna zamieścił na swoim profilu na Instagramie David Beckham. Widać na nim chłopca siedzącego przy stole w czarnym trykocie. Na plecach widnieje nazwisko Szczęsnego.

Fotografia nie umknęła uwadze piłkarza z Polski. Wojciech Szczęsny również zamieścił zdjęcie na swoim profilu w społecznościowym portalu i opatrzył je podpisem "Romeo ma styl! Świetna koszulka".

Brytyjskie media zauważają, że 13-latek od dawna jest fanem Arsenalu. Razem z bratem Cruzem uczęszcza do szkółki piłkarskiej klubu.

W meczu Arsenalu z zespołem Aston Villa Szczęsny grał przez cały mecz. Polak miał jednak niewiele pracy, ponieważ świetnie spisywała się defensywa Arsenalu. Rywale nie stwarzali groźnych sytuacji, a Szczęsny musiał interweniować głównie przy dośrodkowaniach na pole karne.

Ostatecznie zespół wygrał 4:0.

(abs)