Francuz Sebastien Ogier prowadzi po drugim etapie Rajdu Portugalii - szóstej eliminacji mistrzostw świata. Na drugiej pozycji jest sześciokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Loeb (obaj Citroen C4). Michał Kościuszko jest trzeci w kategorii S-WRC.

Prowadzący w klasyfikacji mistrzostw świata Loeb traci do Ogiera 21,1 s. Trzecie miejsce zajmuje Norweg Petter Solberg (Citroen C4) - strata 52,2. Na czwarte spadł Hiszpan Dani Sordo (Citroen C4), który na ostatnim odcinku musiał pojechać zdecydowanie wolniej, gdyż miał bardzo zniszczone opony grożące pęknięciem.

Mam ponad 20 sekund straty, to sporo. Po południu Ogier jechał bardzo dobrze, dbał o opony. Ja początkowo byłem zbyt ostrożny, z powodu opon, za dużo straciłem. Jutro zobaczymy czy stratę uda się odrobić - powiedział Loeb. Mamy przewagę i będziemy jej bronić do końca. Etap był bardzo trudny, trzeba było oszczędzać opony, a nie jechać maksymalnie szybko - przyznał Ogier.

Michał Kościuszko, który po raz pierwszy startuje Skodą Fabią S2000, awansował w klasyfikacji S-WRC na trzecie miejsce i jest 15. w klasyfikacji generalnej. W S-WRC liderem jest Fin Jari Ketomaa (Ford Fiesta S2000), który wyprzedza Hiszpana Xaviera Ponsa (Ford Fiesta S2000).

Od początku dnia realizowałem taktykę szybkiej jazdy z zachowaniem granicy bezpieczeństwa. Cały czas poprawiałem swoją prędkość. Na koniec drugiego etapu zajmujemy trzecie miejsce, ale do końca rajdu mamy jeszcze blisko 90 kilometrów oesowych do przejechania. Bardzo cieszą polskie flagi, które są dość widoczne wzdłuż trasy. Dziękuję kibicom za doping i sponsorom, szczególnie firmie LOTOS Paliwa za wsparcie. Jutro ostatni dzień rajdu. Zamierzamy utrzymać swoje tempo nie podejmując zbytniego ryzyka - powiedział Michał Kościuszko.

Z rajdu po wypadku wycofał się Fin Jari-Matti Latvala, który uderzył w drzewo, uszkodził przednie koło i nie mógł kontynuować jazdy. Dobrze jedzie natomiast były mistrz świata Formuły 1 Fin Kimi Raikkonen (Citroen C4), który jest dziewiąty.

W niedzielę - ostatnim dniu rajdu - kierowcy mają do przejechania pięć odcinków specjalnych.

Wyniki (po 13 z 18 odcinków specjalnych):

1. Sebastien Ogier (Francja/Citroen C4) 2:50.48,1
2. Sebastien Loeb (Francja/Citroen C4) strata 21,1 s
3. Petter Solberg (Norwegia/Citroen C4) 52,2
4. Daniel Sordo (Hiszpania/Citroen C4) 1.05,7
5. Mikko Hirvonen (Finlandia/Ford Focus) 1.13,9
6. Henning Solberg (Norwegia/Ford Focus) 3.02,8
...
9. Kimi Raikkonen (Finlandia/Citroen C4) 7.29,7
15. Michał Kościuszko (Polska/Skoda S2000) 15.11,7