Francuz Pierrick Fedrigo wygrał trzyetapowy wyścig kolarski Criterium International na Korsyce. Dopiero 47. miejsce zajął jeden z faworytów Lance Armstrong, od którego lepszy okazał się Polak Michał Gołaś.

Wyścig na Korsyce był pierwszym w tym sezonie starciem kolarskich gwiazd - Alberto Contadora i Lance'a Armstronga. Jednak żaden z faworytów nie błyszczał i zarówno Hiszpan jak i Amerykanin zajęli odległe miejsca w klasyfikacji końcowej.

O zwycięstwie zadecydował sobotni etap w górach. Na nim Francuz Fedrigo wypracował sporą przewagę nad rywalami. Na ostatnim podjeździe z walki odpadł Contador, który tłumaczył się alergią na pyłki kwiatowe. Armstrong był w ogóle bez formy i stracił na tym etapie ponad pięć minut do zwycięzcy.

W niedzielę rozegrano dwa etapy. Pierwszy odcinek zakończył się finiszem z peletonu i nie zmienił czołówki klasyfikacji. Wygrał Brytyjczyk Russel Downing. Drugą częścią była jazda indywidualna na czas. Tu klasę pokazał inny Brytyjczyk David Millar, ale o sobie przypomniał także Contador, który zajął drugie miejsce. O alergii już nic wspominał.

Fedrigo pewnie obronił przewagę i wygrał końcową klasyfikację. Contador awansował na piętnaste miejsce, a Armstrong zajął dopiero 47 pozycję. Lepszy od Amerykanina okazał się Michał Gołaś. Polak z grupy Vacansoleil był 36.