Trener Barcelony Josep Guardiola obserwuje i chwali bramkarza Arsenalu Londyn i piłkarskiej reprezentacji Polski Wojciecha Szczęsnego. Według hiszpańskiej gazety "Sport", może widzieć w nim najpierw konkurenta, a później następcę Victora Valdesa. O zainteresowaniu słynnego klubu młodym Polakiem piszą zarówno hiszpańskie, jak i angielskie media.

"Sport" napisał, że Guardiola obserwuje rozwój talentu Polaka i być może spróbuje go pozyskać już przed następnym sezonem. Według angielskiego portalu caughtoffside.com, na szkoleniowcu mistrza Hiszpanii i triumfatora ostatniej edycji Ligi Mistrzów miały zrobić wrażenie nie tylko umiejętności 21-letniego bramkarza, ale i jego dojrzałość w młodym wieku.

Od kilku sezonów bramki "Dumy Katalonii" strzeże 29-letni Victor Valdes, który w ciągu dziewięciu lat w klubie rozegrał 301 spotkań. Jego zmiennikiem pozostaje weteran Jose Maria Pinto, który praktycznie w ogóle nie pojawia się na boisku, a 8 listopada skończy 36 lat.

Szczęsny od wiosny tego roku jest podstawowym bramkarzem Arsenalu. W tym sezonie zbiera bardzo pochlebne recenzje zarówno za występy w angielskiej ekstraklasie, Lidze Mistrzów, jak i polskiej drużynie narodowej, w której stał się niekwestionowanym numerem jeden. Z "Kanonierami" wiąże go kontrakt do czerwca 2015 roku.

Hiszpański portal fichajes.com skomentował sprawę krótko: Rozpoczął się ruch wokół Szczęsnego.