Polscy piłkarze przegrali z Niemcami 1:3 w meczu eliminacji Euro 2016. Wynik spotkania otworzył w 12. minucie Thomas Mueller, a kilka minut później podwyższył Mario Goetze. Kontaktową bramkę dla biało-czerwonych strzelił jeszcze przed przerwą Robert Lewandowski, ale w 82. minucie drugie trafienie zapisał na swoim koncie Goetze. Zobaczcie zapis naszej relacji na żywo!

Mecz Niemcy - Polska. Na zdjęciu: Arkadiusz Milik i Emre Can /FEDERICO GAMBARINI /PAP/EPA

22:55 Naszym piłkarzom dziękujemy za walkę, a Wam za to, że spędziliście ten wieczór z nami!

22:51 Kolejny występ biało-czerwonych już w poniedziałek! Na Stadionie Narodowym zagramy z Gibraltarem. Niemcy natomiast zmierzą się tego dnia w Glasgow ze Szkocją.

22:49 Pełen emocji wieczór krótko i trafnie podsumowują nasi dziennikarze...

90+3' KONIEC MECZU! Po dobrym spotkaniu przegrywamy z Niemcami 1:3.

90+3' Ostatni atak Polaków, niestety Rybus obok bramki.

90+2' Strzał z dystansu na bramkę Neuera, ale niemiecki golkoiper nie ma problemów z obroną.

90+1' Arbiter dolicza 3 minuty.

90' Lukas Podolski zmienia Goetzego.

89' Groźny strzał Gundogana z ostrego kąta broni Fabiański!

88' Na trybunach meksykańska fala.

87' Niemcy spokojnie rozgrywają piłkę.

86' Emre Can pędził prawą stroną, ale strzelił wysoko ponad bramką.

85' Niemcy nie odpuszczają, znów groźna sytuacja w naszym polu karnym.

82' Gol dla Niemców! Fabiański broni po strzale Muellera, ale piłka trafia do Goetzego i ten nie marnuje okazji!

80' Rzut wolny, dośrodkowuje Milik, ale piłka wypada na aut.

79' Błaszczykowski pędzi prawą stroną, fauluje go Schweinsteiger, żółta kartka i rzut wolny!

79' Niemcy kontratakują prawą stroną, ale sytuację wyjaśnia Glik.

78' Od kilku minut piłka jest w wyłącznym posiadaniu Niemców.

77' Niemcy rozegrali lewą stroną, bardzo aktywny Gundogan, piłka trafiła do Goetzego, ale jego strzał zablokowany!

75' Przez moment groźnie w naszym polu karnym, ale wybija Fabiański.

75' Na trybunach gromkie: "Polacy, jesteśmy z wami!".

74' Niemcy przez dłuższą chwilę rozgrywają piłkę, ale udaje nam się wywalczyć aut.

72' Dobra interwencja Fabiańskiego po strzale głową Hummelsa.

71' Potężne zamieszanie przed naszą pustą bramką, ale udaje się wybić piłkę!

68' Świetne prostopadłe podanie Krychowiaka do Grosickiego, ale jego nieudany strzał bez problemu broni Neuer.

66' Na trybunach Mazurek Dąbrowskiego!

65' Rzut rożny dla Niemców, ale Schweinsteiger uderza nieczysto i wybija piłkę gdzieś w stratosferę.

64' Groźna sytuacja w naszym polu karnym, ale wybijamy piłkę!

63' Jakub Błaszczykowski zmienił Krzysztofa Mączyńskiego.

62' Na boisko wejdzie za moment Jakub Błaszczykowski. Na razie Grosicki wykonuje rzut rożny, ale piłka ląduje na aucie.

61' Żółta kartka dla Toniego Kroosa za faul na Krychowiaku.

60' Doskonała okazja Polaków! Neuer wybił przed siebie wprost na Grosickiego, ale piłka odbiła się od niego i przeleciała obok bramki!

58' Kolejna groźna sytuacja w naszym polu karnym - po akcji lewą stroną Gundogana.

57' Słupek Goetzego!

57' Niemcy z autu, w polu karnym Gundogan, ale piłkę odebrał mu Krychowiak.

55' Rybus faulowany przez Schweinsteigera.

54' Mniej ciekawy fragment spotkania, tempo nieco spadło.

52' Zmiana w ekipie gospodarzy: Bellarabiego zastępuje Gundogan.

52' Niemcy lewą stroną, dośrodkowanie Oezila, ale Mueller mocno niecelnie.

51' Polacy lewą stroną, dośrodkowanie do Lewandowskiego, ale nasz snajper nieczysto trafia w piłkę.

49' Groźnie w naszym polu karnym, Krychowiak zablokował uderzenie Bellarabiego, ostatecznie piłkę złapał Fabiański.

47' Niemcy lewą stroną, ale Polacy nie pozwalają im swobodnie rozegrać piłki.

46' Rozpoczęli Niemcy!

21:47 Wracamy na Commerzbank-Arenę. Za chwilę początek drugiej połowy.

21:45 Dziennikarze RMF FM na Twitterze...

45+2' KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Przegrywamy z Niemcami 1:2, ale kontaktowy gol Roberta Lewandowskiego wyraźnie dodał biało-czerwonym skrzydeł! Walczymy dalej!

45+1' Lewandowski strzela po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Goetze wybija z linii bramkowej!

45+1' Niemcy tracą piłkę w środku boiska, futbolówka trafia do Lewandowskiego, ten mocno strzela sprzed pola karnego, ale Neuer na posterunku!

44' Niemcom znów daje się we znaki Kamil Grosicki. Znakomita pierwsza połowa w wykonaniu tego zawodnika!

43' Zmiana w naszej ekipie: Olkowski za Piszczka.

42' Na trybunach gromkie: "Polacy, jesteśmy z wami!". W dopingowaniu to my jesteśmy mistrzami świata!

41' Kolejny rzut rożny dla Niemców, do piłki podszedł Oezil, ale akcję w polu karnym zakończył faul.

40' Polscy kibice nie pozostawiają wątpliwości: "Gramy u siebie! Polacy, gramy u siebie!".

36' GOOOOOOL!!!! ROBERT LEWANDOWSKI TRAFIA GŁOWĄ PO DOSKONAŁYM DOŚRODKOWANIU KAMILA GROSICKIEGO!!!!

36' Pusta bramka Fabiańskiego, na szczęście wybija Glik!

35' Emre Can nieco za mocno do wbiegającego w pole karne Goetzego. Niemcy wciąż w posiadaniu piłki i w pobliżu naszego pola karnego.

33' Rzut wolny dla Polaków, ale akcję przerywa gwizdek - w polu karnym faulował Jodłowiec.

32' Niemcy lewą stroną, ale Oezil na spalonym.

30' Przejmujemy piłkę w środku boiska, Grosicki lewą stroną, później strzał Krychowiaka z dystansu bez problemu broni Neuer.

29' Strzał Grosickiego z linii pola karnego zablokowany.

28' Na trybunach: "Polacy, my chcemy gola!".

27' Kolejny rzut rożny dla Niemców, tym razem wykonywał go Mesut Oezil, ale pewnie interweniował Łukasz Fabiański.

26' Mueller do Goetzego, ale sytuację wyjaśnił Rybus.

24' Goetze wykonuje rzut rożny, ale Hummels wysoko ponad bramką.

23' Na Commerzbank-Arenie głośne "Polacy, jesteśmy z wami!".

19' Drugi gol dla Niemiec! Prowadzenie podwyższa Mario Goetze!

17' Groźny strzał Kamila Grosickiego tuż sprzed pola karnego! Neuer na posterunku.

17' Składna akcja Polaków, ale strzał Roberta Lewandowskiego zablokowany!

12' Gol dla Niemiec! Po akcji lewym skrzydłem futbolówkę umieścił w siatce Thomas Mueller!

9' Bellarabi znów próbował szczęścia, ale strzelił mocno niecelnie.

8' Żółta kartka dla Macieja Rybusa za faul na Muellerze.

7' Świetna interwencja Fabiańskiego po rzucie rożnym!

6' Zamieszanie w naszym polu karnym i groźny strzał Bellarabiego tuż obok bramki Fabiańskiego!

5' Zablokowany strzał Roberta Lewandowskiego sprzed pola karnego!

4' Rzut rożny wykonywał Mats Hummels, ale Thomas Mueller wysoko ponad bramką Łukasza Fabiańskiego.

2' Już w pierwszych kilkudziesięciu sekundach meczu zobaczyliśmy dwa faule w wykonaniu Grzegorza Krychowiaka i Karima Bellarabiego.

1' Z trybun Commerzbank-Areny rozlega się głośne "Polska! Biało-czerwoni!".

20:45 GRAMY!

20:41 Słuchamy hymnu narodowego Niemiec.

20:40 Na Commerzbank-Arenie rozlega się Mazurek Dąbrowskiego.

20:39 Oto wyjściowe składy oby drużyn:

Niemcy: 1-Manuel Neuer - 14-Emre Can, 5-Mats Hummels, 17-Jerome Boateng, 3-Jonas Hector - 13-Thomas Mueller, 7-Bastian Schweinsteiger (kapitan), 18-Toni Kroos, 8-Mesut Oezil, 16-Karim Bellarabi - 19-Mario Goetze.

Polska: 22-Łukasz Fabiański - 20-Łukasz Piszczek, 4-Łukasz Szukała, 15-Kamil Glik, 13-Maciej Rybus - 5-Krzysztof Mączyński, 6-Tomasz Jodłowiec, 8-Grzegorz Krychowiak, 11-Kamil Grosicki - 7-Arkadiusz Milik, 9-Robert Lewandowski (kapitan).

20:31 Rozpoczynamy relację akcja po akcji z meczu Niemcy - Polska!

We Frankfurcie biało-czerwono

Polscy kibice już kilka godzin przed spotkaniem dominowali przed stadionem we Frankfurcie nad Menem. PZPN sprzedał wprawdzie tylko 2,5 tysiąca wejściówek, bo tyle wynosiła pula dla gości, ale fani znad Wisły kupowali bilety również z innych źródeł.

Nie zdziwię się, jeśli zapełnimy obiekt w 20-30 procentach. Bardzo wielu Polaków mieszkających tutaj na stałe kupowało wejściówki z puli dla Niemców. Sam znam takie osoby - mówił przed meczem kibic z grupy, która przyjechała do Frankfurtu ze Śląska.

Niektórzy liczyli na łut szczęścia i odkupienie wejściówek tuż przed spotkaniem. Przed stadionem pojawiali się z kartkami z napisem: "Karten kaufen" ("Kupię bilet"). Słyszałem, że komuś się udało, ale podobno zapłacił 300 euro - opowiadał jeden z polskich fanów w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Dobre wieści z Tbilisi!

Kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem na Commerzbank-Arenie bardzo dobre wieści nadeszły z Tbilisi, gdzie Gruzini pokonali Szkotów 1:0! Ci ostatni po sześciu eliminacyjnych kolejkach zajmowali w grupie D trzecią lokatę z dorobkiem 11 punktów. Polscy piłkarze przewodzili stawce z 14 punktami, zaś drugie miejsce zajmowali Niemcy z jednym punktem na koncie mniej.