Karolina Naja i Beata Mikołajczyk zdobyły złoty medal w konkurencji K2 na 500 m w kajakarskich mistrzostwach Europy w czeskich Racicach. Wczoraj zajęły drugie miejsce na dwa razy dłuższym dystansie.

Polki wyprzedziły Rumunki Borhę Petronelę i Elenę Meroniac, które były z kolei najlepsze na 1000 m. Na obu dystansach na trzecich pozycjach uplasowały się Serbki Milica Starovic i Dalma Ruzicic.

Naja (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) oraz Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) powtórzyły niedzielny sukces Eweliny Wojnarowskiej (Warta Poznań), triumfatorki rywalizacji K1 na 500 m. Za nią sklasyfikowane zostały Niemka Franziska Weber i Francuzka Sarah Guyot.

Na czwartej pozycji uplasowali się Rafał Maroń, Paweł Szandrach, Mariusz Kujawski (wszyscy Zawisza Bydgoszcz), Paweł Florczak (UKS Dojlidy Białystok) w K4 500 m. Zwyciężyli Czesi, przed Portugalczykami i Hiszpanami.

Piąte miejsce w C1 zajął Tomasz Kaczor (Warta Poznań), srebrny medalista z sobotniego wyścigu na 1000 m. Po raz trzeci z rzędu triumfował Czech Martin Fuksa.

Natomiast inni kanadyjkarze Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) i Michał Kudła (obaj Posnania Poznań) także na piątej pozycji w C2. Wygrali Rosjanie Aleksiej Korowaszkow i Iwan Sztyl.

Dziś odbędą się jeszcze finały na 200 m i 5000 m.