Mistrzyni świata w skoku o tyczce Anna Rogowska nie wystartuje w 20. mistrzostwach Europy w Barcelonie. Powodem jest odnowienie się urazu nogi odbijającej. Z kolei na 400 m przez płotki nie pobiegnie Anna Jesień, a jedynie w sztafecie.

Doświadczona zawodniczka, jaką jest Jesień wciąż odczuwa skutki kontuzji. Osiem lat temu w Monachium w swej koronnej konkurencji wywalczyła brązowy medal mistrzostw kontynentu. Teraz nie będzie miała szansy, by znów stanąć na podium.

9 lipca podczas mistrzostw Polski w Bielsku-Białej Ania poczuła ból mięśnia dwugłowego. Po badaniach okazało się, że jest szansa, by wystartowała w Barcelonie. Jednak ostatnie treningi i sprawdziany przeprowadzone w Spale, dały jasną odpowiedź: żona nie pobiegnie indywidualnie. Taką decyzję podjęliśmy w porozumieniu z dyrektorem sportowym PZLA Piotrem Haczkiem - poinformował trener Paweł Jesień.

Podopieczna nie ukrywa, że czuje żal z powodu tego, że nie może wystąpić w stolicy Katalonii indywidualnie. Kiedy atakuję płotki ból się odzywa. Nie chcę ryzykować. W tej sytuacji całe swoje siły skoncentruję na sztafecie 4x400 m. Kiedy biegam na płaskim dystansie nie czuję bólu, więc powinno być dobrze - powiedziała Anna Jesień.

W biegu na 400 m przez płotki Polskę reprezentować będzie jedynie Marzena Kościelniak.