ME 2021. Szwedzkie media o składzie Polski: Dziwi brak Grosickiego

Poniedziałek, 17 maja (17:25)

Media w Szwecji oceniły skład kadry piłkarskiej reprezentacji Polski, grupowego rywala reprezentacji tego kraju w Euro 2021, jako wybór bez większych zaskoczeń. Są jednak nieco zdziwione brakiem w nim „bardzo doświadczonego filaru polskiej drużyny" Kamila Grosickiego.

Kto zagra na Euro 2020. Sousa podał nazwiska piłkarzy

Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa ogłosił dziś nazwiska 26 piłkarzy i dodatkowego bramkarza na zgrupowanie w Opalenicy, którym biało-czerwoni 24 czerwca rozpoczną przygotowania do mistrzostw Europy. Największym zaskoczeniem jest brak Kamila Grosickiego, który znalazł się jedynie na... czytaj więcej

"Skład Polski bez Grosickiego" - zatytułowała swoją depeszę agencja TT, uważając ten fakt za pewną sensację.

Dodała, że ten rutynowany piłkarz był jednym z kluczowych zawodników podczas ostatnich ME w 2016 roku i może nieco dziwić jego brak w składzie wybranym przez Paolo Sousę, szkoleniowca, który jednak prowadzi tę drużynę zaledwie od stycznia.

Zwrócono też uwagę na kontuzję Krzysztofa Piątka, która spowodowała, że ten niebezpieczny napastnik Herthy Berlin ostatecznie nie zagra w mistrzostwach Europy.

Kanał telewizji SVT skomentował: Pomimo braku Grosickiego i Piątka, w polskiej drużynie, z którą spotkamy się w trzecim meczu grupowym, jest kilka innych gwiazd, na które szwedzcy piłkarze będą musieli bardzo uważać. Nie zapominajmy o gigancie Bayernu Monachium Robercie Lewandowskim czy Arkadiuszu Miliku z Olimpique Marsylia, który popisał się w niedzielę hat-trickiem i bramkarzu Juventusu Wojciechu Szczęsnym, a także kilku innych świetnych piłkarzach.

Śledzimy uważnie skład polskiej drużyny, ponieważ Szwecja zakończy fazę grupową meczem właśnie z Polską. Naszym zdaniem wszystko wskazuje, że właśnie to spotkanie będzie kluczowe dla awansu Trzech Koron - skomentował portal em-fotboll.se.

Zaznaczono, że "chociaż w podanej w poniedziałek kadrze nie ma Kamila Grosickiego, to jednak znajduje się on na liście rezerwowej, a skład nabierze ostatecznej formy dopiero 1 czerwca".

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

Malwina Zaborowska

RMF FM/PAP