Kierowca Ferrari Felipe Massa, który podczas GB Bahrajnu zajął drugą pozycję za swoim partnerem z drużyny, Fernando Alonso, przyznał, że jeszcze nigdy nie był w tak dobrej kondycji fizycznej. Nie mogłem się doczekać początku sezonu. Wierzę, że w kolejnych wyścigach powtórzę sukces z Bahrajnu - zapewnił Brazylijczyk.

Nie sadziłem, ze po wypadku tak szybko dojdę do siebie - powiedział kierowca, który w lipcu 2009 roku na torze Hungaroring doznał poważnego uszkodzenia ciała, a po operacji głowy zapadł w stan śpiączki farmakologicznej. Kiedy leżałem w szpitalu, zastanawiałem się, ile czasu zajmie mi dojście do optymalnej formy. Nie wiedziałem, czy nadal będę mógł jeździć w wyścigach F1, ale coś mi mówiło, że dokonam tego, mimo że wiele osób we mnie wątpiło - dodał Massa.

Jestem w lepszej kondycji fizycznej i psychicznej niż przed wypadkiem i zrobię wszystko, by ten sezon był najlepszym w mojej karierze - zapewnił kierowca i jednocześnie stwierdził, że na razie nie chciałby komentować zasad, jakie w tym sezonie zostały wprowadzone do F1. Jest zbyt wcześnie, by o tym mówić. Dopiero po kilku wyścigach zobaczymy, jak sprawdzają się nowe regulacje - zakończył.