Maciej Skorża objął funkcję trenera piłkarzy Wisły Kraków. Nowy szkoleniowiec drużyny z ul. Reymonta zaznacza, że jego celem jest doprowadzenie zespołu do gry w europejskich pucharach i awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Jak Kraków jest magicznym miastem, tak Wisła jest magicznym klubem. Praca w tym klubie to dla każdego trenera nobilitacja i honor - tak to ja też odbieram - mówi trener Skorża.

Nowy trener Wisły zapowiada, że jego drużyna będzie prezentować ofensywny futbol. Wierzy, że od zawodników obecnie będącymi piłkarzami "Białej Gwiazdy", można oczekiwać o wiele lepszej gry. Są potrzebne zmiany, ale twierdzę, że wielu zawodników, którzy teraz grają dla Wisły, ma o wiele większy potencjał, niż teraz sprzedają na boisku. Moim zadaniem jest też dociec dlaczego tak się dzieje i odwrócić tę sytuację - podkreśla.

Asystentem Skorży będzie Andrzej Blacha, trenerem bramkarzy Jacek Kazimierski, nad przygotowaniem fizycznym będzie czuwał Andrzej Bahr. W klubie ma zostać Kazimierz Moskal, lecz nie wiadomo, jakie będzie pełnił obowiązki.

Maciej Skorża w minionym sezonie pracował z piłkarzami Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jako piłkarz występował na pozycji obrońcy. Grał w Radomiaku Radom, AZS AWF Warszawa. W przeszłości, oprócz Groclinu, szkolił piłkarzy Amiki Wronki. Był też asystentem Pawła Janasa, gdy ten był szkoleniowcem reprezentantem Polski.