Maciej Skorża od przyszłego wtorku zostanie oficjalnie trenerem Legii Warszawa. Do tego czasu obowiązki pierwszego szkoleniowca będzie sprawował Stefan Białas.

O przejęciu warszawskiego zespołu przez byłego szkoleniowca Wisły Kraków, z którą dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski, mówiło się od dawna. Od 1 czerwca, czyli za tydzień, Skorża powinien oficjalnie przejąć Legię. Piłkarze Legii przebywają na urlopach. Dostali je po powrocie z towarzyskiego turnieju w Chicago, gdzie przegrali 0:1 z Crveną Zvezdą Belgrad i pokonali 3:0 Chicago Fire. W turnieju zajęli trzecie miejsce.

Trener Białas przejął drużynę Legii po trzech kolejkach rundy wiosennej. Wiedział, że jest trenerem tymczasowym, do 31 maja. Z nim na ławce Legia - doliczając także dwa mecze w Pucharze Polski - cztery razy wygrała, cztery przegrała i dwa zremisowała. Skończyła ligę na czwartej pozycji, w rozgrywkach pucharowych odpadła w ćwierćfinale, do europejskich pucharów się nie zakwalifikowała.

Białas nie czekał w Warszawie do końca miesiąca, nie było takiej potrzeby. W środę wyjeżdżam ze względów rodzinnych do Gdyni. Wracam mniej więcej 6 czerwca. Miałem już wyjeżdżać akurat w momencie, gdy Legia składała mi propozycję zatrudnienia. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, żebym to zrobił - powiedział. Gdy Białas wróci do stolicy, Legia będzie miała nowego trenera. Zostanie nim Maciej Skorża.