Selekcjoner reprezentacji Niemiec Joachim Loew przyznał przed wtorkowym meczem z biało-czerwonymi w Gdańsku, że dla jego piłkarzy urodzonych w Polsce - Lukasa Podolskiego i Miroslava Klose - będzie to szczególne spotkanie.

"Jutrzejszy mecz będzie szczególny dla urodzonych w Polsce Lukasa Podolskiego i Miroslava Klose" - uważa trener reprezentacji Niemiec Joachim Loew przed spotkaniem Polska-Niemcy w Gdańsku. "Cieszymy się, że już jako uczestnik Euro 2012 możemy poczuć w Gdańsku przedsmak atmosfery turnieju finałowego. Jeśli chodzi o skład, to jeszcze wszystkie decyzje nie zapadły" - tłumaczy selekcjoner.

W piątek Niemcy rozgromili Austrię 6:2 i jako pierwsi z eliminacji awansowali do finałów Euro 2012. To może sprawić, że trudno będzie im skoncentrować się na towarzyskim meczu w Gdańsku.

Oczywiście nie zawsze jest możliwe, żeby taką wielką koncentrację podtrzymać przez kilka kolejnych dni. Staramy się jednak to robić i jak najlepiej przygotować do wtorkowego spotkania. Wówczas zobaczymy zestawienie reprezentacji Niemiec, które będzie inne niż zwykle. Może padnie mniej goli niż w ostatnich spotkaniach, ale na pewno motywacja u moich piłkarzy będzie duża. Zapewniam, że traktujemy ten mecz poważnie - podkreślił Loew.

Wiadomo jednak, że Niemcy wystąpią w mocno osłabionym składzie. Kontuzje wyeliminowały m.in. Samiego Khedirę i najlepszego strzelca Bundesligi Mario Gomeza. Z kolei Mesut Oezil, Bastian Schweinsteiger i Manuel Neuer otrzymali od trenera wolne, aby zregenerować siły. Na dodatek Loew poinformował, że z powodu kontuzji zabraknie podstawowego obrońcy reprezentacji i Bayernu Holgera Badstubera.

Przed wieczornym treningiem reprezentacji gości na stadionie PGE Arena powtórzono informację sprzed kilku godzin, że Niemcy wybrali sobie jako bazę na Euro 2012 hotel Dwór Oliwski w Gdańsku.

Zakochaliśmy się w tym ośrodku od pierwszego wejrzenia. W ogóle bardzo dobrze czujemy się w Polsce, w Gdańsku - zapewnił Loew.