Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle pokonali we własnej hali Dynamo Moskwa 3:1 (25:17, 25:22, 27:29, 25:21) w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów. Polski zespół z kompletem zwycięstw prowadzi w grupie A.

Zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Kevin Tillie (P) oraz Dmitrij Szczerbinin (L) i Sergiej Grankin (2P) z Dynama Moskwa /PAP/Krzysztof Świderski /PAP

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Dynamo Moskwa 3:1 (25:17, 25:22, 27:29, 25:21).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Dawid Konarski, Kevin Tillie, Mateusz Bieniek, Benjamin Toniutti, Sam Deroo, Łukasz Wiśniewski, Paweł Zatorski (libero) oraz Rafał Buszek, Patryk Czarnowski.

Dynamo Moskwa: Jurij Biereżko, Kostantin Bakun, Aleksiej Ostapienko, Siergiej Grankin, Aleksander Markin, Dmitrij Szczerbinin, Roman Bragin (libero) oraz Siergiej Antipkin, Denis Biriukow, Aleksander Wołkow, Paweł Krugłow, Dmitrij Ilinych.

Kędzierzynianie po raz drugi okazali się lepsi w Lidze Mistrzów od Dynama Moskwa. 18 stycznia w stolicy Rosji zwyciężyli 3:1, a we wtorek we własnej hali powtórzyli ten wynik, choć mieli szansę wygrać bez straty seta. Są już prawie pewni pierwszego miejsca w grupie A.

W pierwszej partii zaimponował serwisem Belg Sam Deroo. Przy jego zagrywce od stanu 14:11 gospodarze zdobyli sześć punktów i bezpieczną przewagę utrzymali do końca seta. W drugim walka była bardziej wyrównana, ale ostatecznie kędzierzynianie po ataku Łukasza Wiśniewskiego wygrali 25:22.

Mecz mógł zakończyć się w trzeciej partii, w której podopieczni nowego selekcjonera reprezentacji Polski Ferdinando De Giorgiego prowadzili 24:22. Rosyjska drużyna obroniła jednak dwa meczbole, a w grze na przewagi okazała się skuteczniejsza.

Podrażnieni gospodarze w kolejnym secie nie dali już rywalom szans, wykorzystując pierwszego meczbola. Atak Kevina Tillie wprawdzie Rosjanie odbili, ale jeden z nich dotknął siatki i sędzia odgwizdał koniec spotkania.