​Włoski zespół Azimut Modena pokonał u siebię Asseco Resovię Rzeszów 3:1 (25:23, 20:25, 25:23, 25:23 ) w drugim meczu 1. rundy play off Ligi Mistrzów siatkarzy. Do kolejnego etapu play off awansowali siatkarze Modeny, którzy w Polsce wygrali 3:2.

Końcowy rezultat spotkania nie do końca oddaje przebieg meczu. Rzeszowianie przegrali i pożegnali się z dalszymi występami w tegorocznych rozgrywkach LM siatkarzy, ale mogło być odwrotnie.

Pierwszy set był wyrównany. Wprawdzie siatkarze Modeny prowadzili przez większą jego część, ale Resovia doprowadziła jednak kilkakrotnie do remisu. Ostatecznie dwoma punktami wygrali mistrzowie Włoch.

W drugiej odsłonie spotkania wydawało się że, wicemistrzowie Polski mimo starań będą znowu musieli uznać wyższość włoskich rywali. Podopieczni Andrzeja Kowla odnaleźli się w końcówce tego seta. Po doprowadzeniu do wyrównania (19:19) systematycznie i skutecznie powiększali swoją przewagę. W efekcie zespół włoski pokonali sporą różnicą punktową.

W kolejnym secie było odwrotnie. Przez znaczną część tej partii meczu dominowali siatkarze wicemistrza Polski. Mieli nawet przewagę pięciu punktów. Skuteczniejsi byli jednak Włosi. Kolejna odsłona była podobna. Resovia prowadziła nawet 22:19, a przegrała dwoma punktami.

W awansie do drugiej rundy play off LM drużyny z Modeny duży udział ma Earvin Ngapeth, który rozegrał bardzo dobry mecz we własnej hali, a wcześniej w Rzeszowie.

Asseco Resovia fazę grupową zakończyła na trzeciej pozycji. Występująca w grupie B tegorocznych rozgrywek LM Resovia dwukrotnie uległa w trzech setach Cucine Lube Civitanova. W spotkaniach z Berlin Recycling Volleys wygrała 3:2 w Rzeszowie oraz przegrała 2:3 na wyjeździe. Wygrała natomiast oba mecze z mistrzem Czech Duklą Liberec. Z kolei w pierwszym meczu 1. rundy LM uległ zespołowi z Modeny 2:3.

Azimut Modena to czterokrotny zwycięzca LM. 12 razy zdobył mistrzostwo Włoch oraz puchar tego kraju. Trzykrotnie był też triumfatorem Superpucharu Włoch. W obecnej edycji LM zajął pierwsze miejsce w swojej grupie, m.in. dwukrotnie pokonał Skrę Bełchatów.

Skład zespołów:

Azimut Modena: Nemanja Petric, Earvin Ngapeth, Kevin Le Roux, Maxwell Holt, Dragan Travica, Luca Vettori - Salvatore Rossini (libero) - Jacopo Massarii, Swan Ngapeth, Santiago Orduna, Matteo Piano.

Asseco Resovia Rzeszów: John Gordon Perrin, Dawid Dryja, Marko Ivovic, Johen Schoeps, Marcin Możdżonek, Fabian Drzyzga - Mateusz Masłowski (libero) - Bartłomiej Lemański, Thibault Rossard, Thomas Jaeschke.