​Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów wygrali z Berlin Recycling Volleys 3:2 (21:25, 25:15, 23:25, 25:22,15:12) w meczu 2. kolejki grupy B Ligi Mistrzów.

Zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów i Berlin Recycling Volleys /PAP/Darek Delmanowicz /PAP

W pierwszym secie mistrzowie Niemiec nie pozwolili siatkarzom z Rzeszowa wyjść na prowadzenie. Skutecznie zaskakiwali drużynę wicemistrzów Polski zdobywając kolejne punkty. Zawodnicy Resovii tylko raz zdołali wyrównać (11:11).

W kolejnej części spotkania rzeszowianie przejęli inicjatywę. Z każdą minutą gry siatkarzom Berlin Recycling coraz trudniej było powstrzymać ich kolejne udane ataki. Drugi set zespół Andrzeja Kowala wygrał różnicą 10 punktów.

Z kolei trzeci set, po wyrównanej grze obu drużyn, wygrali berlińczycy. Zaciekła rywalizacja dominowała także w czwartej i piątej części meczu, które należały do rzeszowian.

W poprzedniej kolejce Resovia pokonała na wyjeździe mistrza Czech Dukle Liberec 3:2. Z kolei drużyna niemiecka wygrała u siebie 3:1 z liderem włoskiej Seria A Lube Cucine Civitanova.

Rywalizacja w fazie grupowej potrwa do 1 marca przyszłego roku. Awans do 1. rundy play off uzyskają po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy oraz dwie ekipy z trzecich miejsc z najlepszym bilansem.

Jeśli z tego grona zostanie wyłoniony organizator turnieju finałowego, prawo gry uzyska kolejna drużyna z trzeciego miejsca. Final Four LM zaplanowano na 29-30 kwietnia.

Kolejne spotkanie LM siatkarzy Resovia rozegra także w hali Podpromie. 19 stycznia spotka się z Cucine Lube Civitanova.

Skład drużyn:

Asseco Resovia Rzeszów: Batłomiej Lemański, John Gordon Perrin, Marko Ivovic, Fabian Drzyzga, Gavin Schmitt, Marcin Możdżonek - Damian Wojtaszek (libero) - Piotr Nowakowski, Lukas Tichacek, Thibault Rossard, Dawid Dryja, Johen Schoeps.

Berlin Recycling Volleys: Aleksandar Okolic, Stevan Marshall, Robert Kromm, Tsimafei Zhukouski, Wouter Ter Maat, Graham Vigrass - Luke Perry (libero) - Nikola Kovacevic, Sebastian Kuehner, Paul Carroll, Ruben Schott.