Inter Mediolan niespodziewanie przegrał z Trabzonsporem 0:1 na Stadio Giuseppe Meazza w pierwszej kolejce fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Sensacji nie było w Zagrzebiu, gdzie Dinamo przegrało z Realem Madryt. Zwycięską bramkę dla "Królewskich" zdobył Di Maria.

Pierwszą bramkę środowych meczów zdobył Bayern Monachium. W siódmej minucie wyjazdowego pojedynku z Villareal podanie od Ribery'ego wykorzystał Kroos. W 76. minucie prowadzenie podwyższył Rafinha i Niemcy wygrali na El Madrigal 2:0.

Od niespodziewanego prowadzenia Benfiki rozpoczął się mecz w Lizbonie. Gospodarze prowadzili z Manchesterem United 1:0 po strzale Cardozo, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Giggs. Do końca nic się nie zmieniło, stąd remis 1:1.

Lokalny rywal Czerwonych Diabłów - Manchester City podejmował Napoli. Wprawdzie goście zapowiadali natarcie na bramkę The Citizens, ale to gospodarze mieli przewagę. Pierwszego gola zdobyli jednak Włosi, w 69. minucie trafił Cavani. Sześć minut później wyrównał Kolarov i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Ciekawie było w Zagrzebiu, m.in. ze względu na barwy Realu Madryt. "Królewscy" mierzyli się z miejscowym Dinamem w czerwonych koszulkach - to pierwsza taka sytuacja od 38 lat. Kibice wicemistrzów Hiszpanii musieli czekać na bramkę do 53. minuty. Skutecznym strzałem popisał się Di Maria. Piłkarze z Madrytu kończyli mecz w dziesiątkę - w ciągu czterech minut Marcelo zobaczył dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę. Real zdołał jednak utrzymać prowadzenie do końca.

W pierwszych składach swoich zespołów środowe mecze rozpoczęło dwóch reprezentantów Polski. W jedenastce Trabzonsporu znalazł się Arkadiusz Głowacki, a na ławce usiadł Paweł Brożek. Adriana Mierzejewskiego zabrakło w kadrze na mecz, ponieważ pauzował za czerwoną kartkę z eliminacji, a Piotr Brożek nie został zgłoszony do rozgrywek z powodu kontuzji. Przez 75 minut nie doczekaliśmy się gola, w 76. minucie sensacyjnie trafili goście. Drogę do bramki znalazł Celustka i zapewnił swojej drużynie 3 punkty.

Od początku spotkania Lille - CSKA Moskwa w ekipie gospodarzy grał Ludovic Obraniak, a z ławki pojedynek oglądał Ireneusz Jeleń. Tuż przed przerwą prowadzenie dla Francuzów uzyskał Sow, po zmianie stron podwyższył Pedretti. Skuteczny finisz i dwa trafienia rywali sprawiły jednak, że pojedynek zakończył się remisem 2:2.

W innych meczach bezbramkowy remis Ajaxu Amsterdam z Lyonem i wygrana Basel z Otelulem Galati 2:1. To ostatnie spotkanie oba zespoły kończyły w "dziesiątkę".