Arkadiusz Milik rozegrał cały mecz i zdobył bramkę dla Napoli w meczu drugiej kolejki Ligi Mistrzów. W środę na europejskich boiskach wystąpiło jeszcze dwóch polskich piłkarzy: Robert Lewandowski z Bayernu Monachium i Grzegorz Krychowiak z Paris Saint-Germain. W sumie w ośmiu środowych meczach strzelono 28 goli. Najwięcej kibice zobaczyli w Glasgow, gdzie Celtic zremisował z Manchesterem City 3:3 oraz w Neapolu.

Arkadiusz Milik w meczu drugiej kolejki Ligi Mistrzów /PAP/EPA/CIRO FUSCO /PAP/EPA

Milik w 54. minucie wykorzystał rzut karny. To jego trzecie trafienie w obecnej edycji. Ostatecznie Napoli wygrało u siebie z Benficą Lizbona 4:2.

Cały mecz rozegrał również Lewandowski. Jego drużyna przegrała jednak na wyjeździe z Atletico Madryt 0:1.

Krychowiak natomiast pojawił się na boisku dopiero w 80. minucie meczu wygranego na wyjeździe z Łudogorcem Razgrad 3:1.

We wtorek wyróżnił się Kamil Glik. Polski obrońca AS Monaco w doliczonym przez sędziego czasie gry trafił na 1:1 w spotkaniu z Bayerem Leverkusen.