Piłkarze Fiorentiny pokonali na wyjeździe Palermo 3:1 w meczu 18. kolejki Serie A. Ostatnią bramkę dla zwycięzców w doliczonym przez sędziego czasie gry zdobył Jakub Błaszczykowski. Wracający po kontuzji polski pomocnik na boisku pojawił się w 60. minucie.

Błaszczykowski w ligowym meczu wystąpił po raz pierwszy od 28 października. 30-letni piłkarz naderwania mięśnia dwugłowego uda doznał w towarzyskim meczu reprezentacji z Islandią.

Wcześniej dwie bramki dla Fiorentiny zdobył Josip Ilicic. To właśnie jego zmienił Błaszczykowski. Drużyna z Florencji obecnie w tabeli jest druga. Ma punkt mniej od Interu Mediolan, który po golu Mauro Icardiego pokonał na wyjeździe Empoli 1:0. W drużynie gospodarzy cały mecz rozegrał Piotr Zieliński. Trzy punkty do lidera traci natomiast broniący tytułu Juventus Turyn, który odniósł ósme zwycięstwo z rzędu w Serie A. Tym razem "Stara Dama" pokonała u siebie Veronę 3:0. Na listę strzelców wpisali się Paulo Dybala, Leonardo Bonucci i Simone Zaza.

Trzy razy piłkę z siatki wyciągał bramkarz Romy Wojciech Szczęsny. Jego zespół zremisował w Weronie z Chievo 3:3. Goście prowadzili w tym meczu 2:0 i 3:2, ale nie zdołali wywieźć trzech punktów. Do remisu w 85. minucie doprowadził Simone Pepe. Niespodziewanej porażki z Bologną 0:1 na własnym stadionie doznał AC Milan. Jedynego gola zdobył Emanuele Giaccherini w 82. minucie.