Piłkarz Bayernu Monachium Robert Lewandowski i Eugen Polanski z Hoffenheim strzelili po dwa gole w sobotnich meczach 25. kolejki niemieckiej ekstraklasy. Mistrzowie kraju pokonali w Bremie Werder 4:0. Zespół Polanskiego wygrał u siebie z Hamburgerem SV 3:0.

W przypadku Roberta Lewandowskiego to 12. i 13. ligowe trafienia w sezonie. Oba gole w meczu z Werderem reprezentant Polski uzyskał po uderzeniach do pustej bramki. W 76. minucie podwyższył na 3:0 strzałem głową, natomiast w ostatnich sekundach spotkaniach dobiegł do piłki podanej mu przez Thomasa Muellera (on z kolei ma 12 bramek w sezonie).

W pierwszej połowie bramki dla Bayernu zdobyli Mueller oraz David Alaba. Obrońcy trofeum mają obecnie 64 pkt i aż o czternaście wyprzedzają VfL Wolfsburg, który w niedzielę podejmie walczący o utrzymanie Freiburg.

Udany występ w sobotę zaliczył także Eugen Polanski. W starciu z Hamburgerem SV pomocnik Hoffenheim strzelił gola na 1:0 z rzutu karnego w 22. minucie oraz na 2:0 w 81. minucie. Wynik ustalił w końcówce spotkania Sebastian Rudy. Goście z Hamburga już od 19. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce czeskiego bramkarza Jaroslava Drobnego.

Eugen Polanski, który ma na koncie cztery bramki w obecnym sezonie Bundesligi, został zmieniony w 88. minucie. Jego zespół zajmuje siódme miejsce z dorobkiem 36 punktów.

W klasyfikacji najlepszych strzelców ekstraklasy Niemiec wciąż prowadzi Alexander Meier. Doświadczony napastnik Eintrachtu Frankfurt ma już 19 trafień - jedno z nich zaliczył w meczu 25. kolejki u siebie z SC Paderborn (4:0).