Kolejny rok z rzędu rozgrywki piłkarskiej Ligi Mistrzów odbędą się bez udziału polskiej drużyny. Polonia Warszawa przegrała z Panathinaikosem Ateny 1:2 i na otarcie łez pozostał jej jedynie puchar UEFA.

Podobnie, jak dwa tygodnie temu w Płocku, Warszawiacy przegrywali już 0:2. Tym razem jednak nie udało im się odrobić strat (pierwszy mecz zremisowali 2:2), być może dlatego, że całą drugą połowę grali w osłabieniu. W 44. minucie czerwoną kartkę za drugi brutalny faul na Portugalczyku Paulo Sousie dostał Arkadiusz Kaliszan. Grecy przez cały mecz kontrolowali sytuację i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Honorowego gola dla Polaków strzelił w 86. minucie Arkadiusz Bąk.

Panathinaikos Ateny - Polonia Warszawa 2:1 (1:0)

Bramki:

Liberopoulos (31.), Pflipsen (61. - karny) - Panathinaikos

Bąk (86.) - Polonia

Widzów: 44312.

Na pocieszenie zostaje nam puchar UEFA i fakt, że do piłkarskiej elity Europy nie udało się awansować też takim tuzom, jak Inter Mediolan czy Feyenoord Rotterdam. Włosi zaledwie bezbramkowo zremisowali u siebie z mistrzami Szwecji, Helsingborgiem. W pierszym meczu było 1:0 dla Szwedów i to oni wystąpią w Lidze Mistrzów. Z kolei Feyenoord zremisował w Rotterdamie ze Sturmem Graz 1:1 i po porażce na wyjeździe (1:2) również musial się pożegnać z marzeniami o chwale.